GLOBOS CENTRAS
8 700 05 111

Naujienos

Širdies dulkės nuspalvino miesto centrinį parką Šiauliuose

Pirmąjį liepos sekmadienį minima Globėjų dieną. Tradiciškai - visą savaitę iki Globėjų dienos Lietuvos miestai ir miesteliai organizuoja įvairias iniciatyvas ir renginius siekiant keisti neigiamas nuostatas globos atžvilgiu bei atkreipti visuomenės dėmesį į vaikų globą ir globėjus. Birželio 29 d. Šiaulių miesto centrinis parkas buvo nuspalvintas „Širdies dulkėmis“. Taip miesto gyventojai ir svečiai minėjo vaikų globos savaitę, kurią organizuoja globos centrus vienijantis tinklas „Vaikai yra vaikai“ kartu su Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

Spalvotos dulkės, arba kitaip – širdies dulkės, – šiųmetis vaikų globos savaitės simbolis, reiškiantis gerumą ir meilę. Šie jausmai sklinda atrakinus geležinę – mitų ir neigiamų nuostatų apie globą ir įsivaikinimą sukaustytą – širdį.

SVARBU ATRAKINTI GELEŽINES ŠIRDIS.

Širdies dulkės vaikų globos savaitės metu pasklido visoje Lietuvoje. Taip siekiama priminti, jog globa yra galimybė pačiam globėjui atrasti naują ryšį su vaiku, pakeisti ne tik savo, bet ir vaiko gyvenimus. Tačiau pirmiausia turime išlaisvinti jausmus, slypinčius širdyje. „Tyrimai rodo, kad net 64 proc. lietuvių teigia, jog jų gyvenimą labiausiai įprasmina šeima ir ryšys su artimaisiais, tačiau daugiau nei pusė respondentų apie globą ar įvaikinimą nėra pagalvoję, o dar 17 proc. sako, kad jiems tai neaktualu. Dažnai taip yra dėl visuomenėje vis dar vyraujančių mitų ir klaidingų nuostatų apie globą ir įsivaikinimą. Yra manančių, jog turint biologinių vaikų nevalia globoti ar įsivaikinti, kiti mano, kad nesusitvarkys, mat be tėvų augantys vaikai gali turėti elgesio ar sveikatos problemų. Nusistatymų vis dar apstu, tačiau visos globą supančios visuomenės stigmos stingdo mūsų širdis, užrakina jas po geležiniu skydu. Todėl labai svarbu atrakinti širdis ir pasiekti gerumą, meilę bei šiuos jausmus plačiai paskleisti“, – apie vaikų globos savaitės idėją sako Rugilė Ladauskienė, „Vaikai yra vaikai“ vadovė, globos ekspertė. Daugiau informacijos apie vaikų ir paauglių globą galima rasti Facebook paskyroje „Vaikai yra vaikai“, internetiniame puslapyje www.globoscentrai.lt arba paskambinus į Vaiko teisių liniją telefonu 8 800 10800.

 
Globos centras

Šiaulių vaikų globos namų Globos centras neturi GIMK atestuotų darbuotojų. Budinčių globotojų mokymus pagal GIMK programą, jų tęstinius mokymus vykdo bei savitarpio pagalbos grupės užsiėmimus organizuoja Šiaulių miesto savivaldybės socialinių paslaugų centro Globos centro atestuoti GIMK darbuotojai vadovaujantis bendradarbiavimo sutartimi tarp Šiaulių socialinių paslaugų centro Globos centro ir Šiaulių vaikų globos namų Globos centro.

Šiuo metu Globos centras turi 8 tarpusavio bendradarbiavimo ir paslaugų teikimo sutartis su budinčiais globotojais. Vaikų apgyvendinimui pas budinčius globotojus įkurtos 27 vietos.

Tel. vaiko globos klausimais 8 700 05 111

 
Globos centras

 

 

Trumpas aprašymas: projekto tikslas – diegti ir vystyti paslaugas, kurios skatintų ir palaikytų vaikų globą šeimos aplinkoje, užtikrinant vaikų poreikius ir saugumą. Projekto laikotarpiu bus teikiamos bendruomeninės paslaugos tėvų globos netekusiems vaikams, įskaitant kūdikius. Siekiama užtikrinti vaikų teises turėti šeimą ir augti saugioje aplinkoje. Taip pat numatoma visų savivaldybių globos centrų specialistų kompetencijų kėlimas, globėjų ir įtėvių rengimo programos tobulinimas, teisės aktų pakeitimai tobulinant vaikų globos sistemą, tinklaveika, visuomenės švietimas ir viešieji ryšiai nacionaliniu ir savivaldybės lygiais, numatoma plėtoti budinčių globotojų institutą, bei įdiegti nuolatinių globotojų institutą. 

Pokategorės

ŠILUMOS, JAUKUMO SUKŪRIMO VAIKAMS
Visos surinktos lėšos skiriamos mūsų vaikams.
Turite gerų idėjų ir pasiūlymų, o gal norite įvertinti paslaugų kokybę?
Dėkojame globėjams, kurie girdi širdimi
Dėkojame globėjams, kurie girdi širdimi