NAUJIEJI VAIKŲ NAMAI
APIE MUS

Šiaulių vaikų globos namuose – įkurtuvės. Įstaiga persikelia į naują šviesų pastatą pietiniame miesto mikrorajone. Į atidarymo šventę susirinkę miesto vadovai, rangovai, socialinių ir švietimo įstaigų atstovai linkėjo, kad puiki nauja aplinka padėtų ugdyti vaikus gerais žmonėmis.

Baigtas įgyvendinti savivaldybės vykdomas projektas  „Stacionarių socialinių paslaugų plėtra Šiaulių mieste įrengiant naujas Šiaulių miesto savivaldybės vaikų globos namų patalpas“. K. Korsako gatvėje miesto meras Artūras Visockas, kartu su kitais garbingais svečiais perkirpo atidarymo simbolį – juostelę.

„Labai gerai, kad valstybė investuoja į vaikų ateitį, kurdama labai žmonišką, šeimynišką modelį. Aš pats gyvenau internate it tikrai galiu pasakyti, kad čia sąlygos nepalyginamai geresnės. Tikiuosi, kad pajutę šeimynišką aplinką, pedagogų meilę ir rūpestį, šie vaikai sėkmingai kurs šeimas, augins vaikus ir duos grąžą savo šaliai“, - kalbėjo meras Artūras Visockas.

Jau po poros savaičių globos namai į naujas patalpas persikels visiškai. Vaikai įsikurs dviejų aukštų kotedžų tipo pastate. Kiekviename iš 7 šeimynų blokų (namelių) įsikurs po 8 vaikus. Pirmame aukšte jaunieji gyventojai leis laisvą laiką bendrame kambaryje, kuriame pastatyti kompiuteriai, šiuolaikiški televizoriai. Šalia įrengta virtuvėlė su elektros įranga (įskaitant ir indaploves). Antrame aukšte – keturi dviviečiai miegamieji kambariai, apstatyti šviesiais baldais, dušo kambariai.  Šeimynų blokai išdėstyti taip, kad suformuotų pusiau uždarą kiemą, kuriame įrengtos vaikų žaidimo aikštelės.

Modernūs vaikų globos namai nuo šiol atitiks visus šiuolaikiškus reikalavimus. Jų statyba ir įrengimas kainavo apie 1,6 mln. Lt, iš kurių 1,3 mln. Lt skirta iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų. 74 tūkst. Eur Taryba skyrė iš miesto biudžeto, o likusios lėšos – valstybės biudžeto dalis.

Statybos darbai buvo baigti dar birželio 5 d. Dar kelis mėnesius užtruko baldų ir įrangos pirkimas bei montavimas. Atidarymo šventėje naujus namus pašventino šv. Mergelės Marijos nekalto prasidėjimo klebonas Vytautas Kadys.

Atsikraustę vaikai kiekviename iš 7 namelių ras po miesto mero dovanotą šakotį. 

 

Informacijos šaltinis: www.siauliai.lt

ŠILUMOS, JAUKUMO SUKŪRIMO VAIKAMS
Visos surinktos lėšos skiriamos mūsų vaikams.
Turite gerų idėjų ir pasiūlymų, o gal norite įvertinti paslaugų kokybę?